Bora bora

Turkio spalvos lagūna, šviesūs paplūdimiai ir vešlūs kalnai – tai atogrąžų rojaus įsikūnijimas. Paprastai vaizduojama su žydru, saulėtu dangumi arba ugniniais saulėlydžiais, tai prabangi sala, apie kurią svajoja daugelis keliautojų, o dėl ištisus metus vyraujančios šiltos temperatūros čia tikrai nėra blogo laiko apsilankyti.

Bora Bora sužavės kiekvieną keliautoją, atsidūrusį prie jos krantų: nuo nardymo su rajais ir rifų rykliais iki žygių po senovines apeigų vietas. Tačiau, nors nuotraukose sala skendi po debesuotu mėlynu dangumi, nepamirškite, kad tai – pietinė Ramiojo vandenyno dalis, o nuo gruodžio iki kovo mėnesio saloje būna tropinis lietingasis sezonas.

Vis dėlto neleiskite, kad tai jus per greitai atbaidytų – apsilankymas lietinguoju metų laiku taip pat turi privalumų! Štai ką reikia žinoti apie geriausią laiką apsilankyti Bora Boroje. 

Ne sezono metu: Gruodžio-kovo mėn.

Geriausias laikas išvengti minios ir sutaupyti kurortuose

Baigiantis Bora Boros sausajam sezonui, dienos tampa debesuotesnės ir padidėja lietaus tikimybė. Temperatūra šiek tiek pakyla ir atsiranda drėgmė. Tokia orų kaita žymi negausų turizmo sezoną Bora Boroje, tačiau tai gali būti naudinga keliautojams, kurie neprieštarauja šiek tiek lietaus per atostogas. Uraganai (čia vadinami ciklonais) pasitaiko retai, tačiau šiuo metų laiku jie gali praūžti.

Lietaus sezono metu daugelis geriausių salos kurortų sumažina kainas, nes sumažėja paklausa. Todėl prabangus poilsis virš vandens esančiuose bungaluose, pavyzdžiui, prabangiame „Four Seasons Bora Bora“ kurorte, tampa daug prieinamesnis. Dar vienas ne sezono privalumas – Bora Boroje nėra minios turistų; dauguma lankytojų trokšta mėlyno dangaus, o kai orai nenuspėjami, lankytojų gerokai sumažėja.

Pečių sezonas: Balandžio-lapkričio mėn.

Geriausia iš abiejų pasaulių – geras oras ir vidutinės kainos

Balandžio-lapkričio mėnesiai patenka tarp drėgnojo ir sausojo sezonų, todėl čia rasite abiejų sezonų privalumų. Šiais mėnesiais pamatysite mažiau minios žmonių, kurortuose galite rasti dosnių pasiūlymų, o oras vis dar džiugina saule. 

Bus šiek tiek lietaus ir drėgmės, nors liūtys paprastai gana greitai praeina. Mėnesiai per petį taip pat yra mėgstamas nardytojų metas, nes nėra stiprių vėjų, todėl vanduo būna ramus ir skaidrus – puikiai tinka ryklių, mantų, barakudų ir kitų žuvų stebėjimui žydrose gelmėse.

Sezonas: Gegužės-spalio mėn.

Geriausias metas žydram dangui ir saulei

Sausasis sezonas Bora Boroje vyksta žiemos mėnesiais saloje, tačiau atkreipkite dėmesį, kad tai pietų pusrutulio žiema (priešingai nei žiemos mėnesiais Europoje, Azijoje ir Amerikoje). Sausaisiais mėnesiais iškrenta nedaug kritulių, todėl galite būti tikri, kad didžiąją viešnagės dalį turėsite giedrą dangų ir daug saulės. Žiemą temperatūra taip pat yra šiek tiek žemesnė nei vasaros mėnesiais, o dienos temperatūra yra apie 28 °C.

Dėl tokio idealaus oro, tinkančio kaitintis saulėje, sausasis sezonas yra populiariausias laikas lankytis Bora Boroje. Nepamirškite, kad tai taip pat reiškia didesnes kainas kurortuose ir didesnes minias visoje saloje. Piko metu taip pat gali būti sudėtinga rasti vietų skrydžiuose.