Šilumos siurbliai oras-oras – tai šildymo sistemos tipas, susidedantis iš dviejų mazgų – vieno sumontuoto patalpos viduje, o kitą – pastato išorėje . Pagrindinis šilumos siurblio „oras-oras“ veikimo principas yra tas, kad jis „paima“ šilumos energiją iš lauko oro ir perduoda ją į patalpą, taip šildydamas patalpų orą . Tai įmanoma naudojant šaltnešį, kuris yra skystis, galintis perduoti šilumos energiją. Šaltnešis cirkuliuoja tarp šilumos siurblio vidinių ir išorinių blokų, perduodamas šilumos energiją iš vienos vietos į kitą.

Šilumos siurblyje esančio šaltnešio būsena keičiasi iš skysčio į dujinį ir atgal į skystį, kai jis cirkuliuoja tarp vidaus ir lauko blokų. Kai šaltnešis yra vidaus bloke, jis sugeria šilumą iš patalpų oro, todėl jis išgaruoja ir virsta dujomis . Tada šaltnešio dujos suspaudžiamos ir perduodamos į lauko bloką, kur sugertą šilumos energiją atiduoda į lauko orą. Kai šaltnešis išskiria šilumos energiją, jis vėl kondensuojasi į skystį, paruoštą cirkuliuoti atgal į vidaus įrenginį, kad procesas būtų pradėtas iš naujo .

Šilumos siurblys oras-oras naudoja lauko oro temperatūrą  patalpoms šildyti arba vėsinti. Žiemą šilumos siurblys paima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją į vidų, o vasarą procesas vyksta atvirkštine tvarka, o šilumos siurblys perduoda šilumą iš patalpų  į lauką . Šios šildymo sistemos veikia efektyviausiai, kai temperatūrų skirtumas tarp namo ir lauko nėra labai didelis arba temperatūra lauke nėra itin žema . Apskritai šilumos siurblys oras-oras yra efektyvus ir ekonomiškas būdas šildyti ir vėsinti patalpas, užtikrinančias komfortą ištisus metus ir taupantis energiją .

Šilumos siurblys oras-oras – tai šildymo sistemos tipas, pernešantis šilumą iš lauko oro į pastato vidų. Šilumos siurblio oras-oras mechanika prasideda nuo garintuvo gyvatuko ir šaltnešio. Ventiliatorius ištraukia išorinį orą į šilumos siurblio garintuvą, kur jame esantis šaltnešis, sugerdamas šilumą iš oro, virsta garais . Garintuvo gyvatukas yra atsakingas už šilumos sugėrimą iš lauko oro, kuri vėliau perduodama į šaltnešį. Šis procesas leidžia šilumos siurbliui išgauti šilumą iš oro net esant žemai temperatūrai, todėl tai yra efektyvus šildymo sprendimas .