Namo statyba

Statybų pramonės atstovai kaip pagrindinę kliūtį, stabdančią statybų projektus, nurodo kvalifikuotų statybininkų trūkumą. JAV darbo biuras pranešė, kad 2019 m. rugpjūčio mėn. duomenimis, Jungtinėse Valstijose buvo 379 000 laisvų darbo vietų statybų sektoriuje.

Daugelis dėl darbo jėgos trūkumo kaltina sunkumus įdarbinant naują darbuotojų kartą, taip pat D. Trumpo administracijos vykdomą imigracijos politiką, kuri atbaido reikalingus darbuotojus. Anksčiau imigrantai užpildydavo daugelį šiuo metu neužimtų darbo vietų statybose. Tiesą sakant, 2016 m. imigrantai sudarė apie 37 proc. visų JAV statybininkų. 2016 m. kvalifikuoti darbininkai, pavyzdžiui, tinkuotojai ir tinkuotojai, sudarė dar didesnę dalį – 54 proc.

5 metodai, kaip greičiau pastatyti namą

Naujų namų, ypač įperkamų vidutines ir mažas pajamas gaunantiems asmenims ir šeimoms, statyba yra akivaizdus būsto trūkumo sprendimas, tačiau statybų pramonėje egzistuoja aiški problema – darbo jėgos trūkumas. Šaliai labai reikia daugiau namų, tačiau statybininkams trūksta darbininkų, kurie laiku užbaigtų projektus, kokybiškai ir laikantis naujų energetikos ir statybos taisyklių.

Nesant trumpalaikio darbo jėgos trūkumo sprendimo, statytojai turi atsigręžti į naujas statybines medžiagas ir metodus, kurie suteikia geresnį būdą statyti namus naudojant mažiau darbo jėgos.

Štai penki būdai, kaip statytojai gali paspartinti namų statybą:

1. Izoliuotų betoninių formų (ICF) statyba

ICF konstrukcijos, sutaupo statybos laiko, palyginti su tradicine lipdinių arba betoninių mūro blokų (BMS) namų statyba. Skirtingai nuo šių tradicinių metodų, šiuos 5 statybos etapus atlieka su vienu ICF gaminiu – konstrukcija, ištisinė izoliacija, tvirtinimo elementai, oro ir garų barjeras – visa tai vienu paprastu montavimo etapu aukščiau ir žemiau lygio esančioms sienoms.

Nedidelė apmokytų ICF statytojų komanda blokelius vieno aukšto namui gali pakloti per vieną dieną, o betoną išlieti antrą dieną. Per dvi trumpas dienas statybininkai gali paruošti išorines sienas stogui, langus ir duris, kad pastatas būtų sandarus oro sąlygoms, ir paruošti pastatą vidaus paslaugoms ir apdailai.

Be to, ICF konstrukcijų nereikia sandarinti ar sandarinti. ICF sukuria ištisinį oro ir garų barjerą.

Be to, subrangovai gali greitai įrengti vandentiekį, elektros instaliaciją ir ŠVOK, nes putplastį pjauti lengva.

2. Modulinė statyba

Didžioji modulinio namo statybos dalis (moduliai arba dėžės) statoma ne statybvietėje, gamykloje. Moduliai į darbo vietą gabenami platforminiais sunkvežimiais. Dėžučių sukomplektavimo lygis gamykloje skiriasi. Kai kurie naujų namų savininkai užsisako tuščią dėžę, kad galėtų užbaigti statybą vietoje. Kiti užsako sukomplektuotus modulius su įmontuotomis detalėmis, grindimis, prietaisais ir kt.

Modulinių namų statyba sutampa su statybvietės ir pamatų įrengimo darbais, todėl modulinių namų projektai baigiami 30-50 proc. greičiau nei tradicinė statyba. Modulinė statyba turi dizaino lankstumo apribojimų.

3. 3D spausdinimas

3D spausdinimas statybų pramonėje suteikia metodą, kuris pagerina laiko valdymą ir pagreitina gamybą, o tai leidžia labai sumažinti išlaidas.

3D spausdinimas (dar vadinamas adityviąja gamyba (AG)) apima kompiuteriu valdomą nuoseklų gaminių sluoksniavimą. Šio proceso metu gaminamos trimatės formos. 3D spausdinimas pagreitina statybų laiką, nes 600-800 kvadratinių metrų namas gali būti pagamintas vos per 24 valandas.

4. PEX vamzdis

Namo vandentiekiui PEX vamzdis su greitai jungiamomis suspaudimo jungtimis yra daug greitesnis būdas nei varis ir litavimas.

5. Belaidė technologija

Įrengiant elektros elementus namuose, belaidė technologija sutrumpina laiką, kurį elektrikas turi skirti naujo namo elektros instaliacijai. Be to, elektros naujovės, pavyzdžiui, belaidžiai jungikliai, atskiria jungiklį nuo elektrinių kontaktų ir leidžia atsisakyti laidų, vamzdžių ir dėžučių, reikalingų tradiciniams laidiniams jungikliams, montavimo.